BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNEW zgodzie z naturą

     Przeciwdziałanie zmianom klimatycznym to wyzwanie globalne i w New Structure głęboko wierzymy w to, że suma małych kroków czynionych przez każdego mieszkańca Ziemi pomoże polepszyć warunki życia na naszej planecie.

     Aktualnie jednym z głównych trendów współczesnego budownictwa są budynki energooszczędne i pasywne. Wynika to ze zwiększonej świadomości oraz troski o naturę wśród inwestorów i użytkowników obiektów, którzy chcą budować i żyć w zgodzie ze zmieniającym się światem. Nie do przecenienia są oszczędności w użytkowaniu obiektu, płynące z zastosowania rozwiązań energooszczędnych.

Wyższa efektywność ekologiczna

     W naszych projektach uwzględniamy wskaźnik wzrostu globalnej efektywności zużycia energii i proponujemy rozwiązania, które zapewnią wyższą efektywność ekologiczną.

     W kontakcie z klientem pełnimy rolę doradcy w zakresie energooszczędności obiektu oraz fizyki budowli. W praktyce oznacza to korzystanie z odnawialnych źródeł energii, projektowanie przegród o niskim współczynniku przenikania ciepła, eliminacja mostków termicznych, odpowiednia lokalizacja okien budynku względem stron świata, a także nowoczesne technologie, takie jak fotowoltaika, pompy ciepła czy rekuperacja (mechaniczna wentylacja z odzyskiem ciepła). Wykorzystanie wszystkich powyższych rozwiązań umożliwi stworzenie budynku niskoenergetycznego lub pasywnego.

     Staramy się w jak najwyższym stopniu uwzględniać w naszych projektach wszelkie czynniki związane z energooszczędnością obiektu, nawet jeśli nie stanowi ona istoty danej inwestycji lub nie była głównym założeniem podczas planowania procesu inwestycyjnego.

Budownictwo pasywne i energooszczędne

     Posiadając w zespole osoby z tytułem Certyfikowanego Mistrza Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego, często uzupełniamy projekt konstrukcji o analizę przyjętych rozwiązań pod kątem energooszczędności. Omawiamy z architektem bądź inwestorem newralgiczne i problematyczne miejsca budynku uwzględniając między innymi mostki termiczne czy połączenia elementów konstrukcji. Zaniedbanie tych aspektów może mieć znaczący wpływ na mikroklimat pomieszczeń, szeroko pojętą fizykę budowli oraz koszty eksploatacji obiektu.

Zrównoważony rozwój

     Realizujemy kluczowe Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ, by zapewnić lepszą i sprawiedliwą przyszłość.

     W porozumieniu z architektami oraz inwestorami dokładamy wszelkich starań, by nasze projekty uwzględniały wartości z obszaru zrównoważonego rozwoju. Pragniemy kształtować lepsze otoczenie oraz wciąż podwyższać standard tworzonych inwestycji. Współpracujemy z firmami, które wplatają wartości zrównoważonego rozwoju w każdy element projektu.

     Dodatkowo uwzględniamy Cele Zrównoważonego Rozwoju między innymi obniżając zużycie energii w miejscu pracy, wykonując odpowiedzialne procesy zakupowe oraz w trakcie naszych podróży służbowych. Nasz zespół stawia na rozwój osobisty i zawodowy, w równym stopniu dbając o zdrowie i dobre samopoczucie.